RXK270M1JBK-0611S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 1 334
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 592
Datablad
27 µF 63 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
RXK270M1JBK-0611S
DigiKeys produktnummer
4403-RXK270M1JBK-0611S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXK270M1JBK-0611S
Beskrivning
CAP ALUM 63V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
88 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
160 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
1.1 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spänning - märkt
63 V
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C