RXK181M1CBK-0615S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 0
Datablad
Nichicon
Nichicon
180 µF 16 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
RXK181M1CBK-0615S
DigiKeys produktnummer
4403-RXK181M1CBK-0615S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXK181M1CBK-0615S
Beskrivning
CAP ALUM 16V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
231 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
330 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
270 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
0,650" (16,50mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C