RXJ221M1HBK-1025S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Würth Elektronik
I lager: 880
Chinsan (Elite)
I lager: 17
Nichicon
I lager: 241
Nichicon
I lager: 71
220 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
RXJ221M1HBK-1025S
DigiKeys produktnummer
4403-RXJ221M1HBK-1025S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXJ221M1HBK-1025S
Beskrivning
CAP ALUM 50V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
825 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
1.03 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
120 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C