CHNR8060-221M-00000
DigiKeys produktnummer
4661-CHNR8060-221M-00000TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkarens produktnummer
CHNR8060-221M-00000
Beskrivning
FIXED IND 220UH 820MA 884 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 820 mA 884mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Halvskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
884mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,315" (8,00 x 8,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)