CHNR4030-820M-00000
DigiKeys produktnummer
4661-CHNR4030-820M-00000TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkarens produktnummer
CHNR4030-820M-00000
Beskrivning
FIXED IND 82UH 470MA 1.378 OHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 470 mA Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
1.378Ohm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
660mA
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)