CHNR4030-470M-00000
DigiKeys produktnummer
4661-CHNR4030-470M-00000TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Chipsen
Tillverkarens produktnummer
CHNR4030-470M-00000
Beskrivning
FIXED IND 47UH 720MA 579 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 720 mA 579mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
579mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
950mA
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)