SXT21412FA17-27.000M
DigiKeys produktnummer
2388-SXT21412FA17-27.000M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SXT21412FA17-27.000M
Beskrivning
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 MHz ±10ppm Kristaller 12pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SXT21412FA17-27.000M Modeller
Kategori
Lastkapacitans
12pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
27 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)