SAX21410EA4B-40.000M
DigiKeys produktnummer
2388-SAX21410EA4B-40.000M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SAX21410EA4B-40.000M
Beskrivning
CRYSTAL 40.000M 10PF SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±15ppm Kristaller 10pF 60 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
40 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±15ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)
Lastkapacitans
10pF