SF11580A-1083HSL.GN
DigiKeys produktnummer
259-1380-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF11580A-1083HSL.GN
Beskrivning
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Hylsa 30,0 CFM (0,840m³/min) 2 trådledare
Kategori
Brus
35,0dB(A)
Effekt (Watt)
12,00W
Serie
RPM
2750 varv/min
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
115VAC
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Vikt
0,75 lb (340,19 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,130A
Luftflöde
30,0 CFM (0,840m³/min)
Spänningsintervall
85-125VAC
Statiskt tryck
0,180 in H2O (44,8 Pa)