SF11580A-1083HBL.GN
DigiKeys produktnummer
259-1379-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF11580A-1083HBL.GN
Beskrivning
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 31,0 CFM (0,868m³/min) 2 trådledare
Kategori
Brus
36,5dB(A)
Tillverkare
Sunon Fans
Effekt (Watt)
12,00W
Serie
RPM
2850 varv/min
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
115VAC
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Vikt
0,75 lb (340,19 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,130A
Luftflöde
31,0 CFM (0,868m³/min)
Spänningsintervall
85-125VAC
Statiskt tryck
0,190 in H2O (47,3 Pa)