PMD2406PTVX-A-U.GN
PMD2406PTVX-A-U.GN
SUNON P&V Series Fan Overview
PMD2406PTVX-A.U.GN
DigiKeys produktnummer
259-PMD2406PTVX-A.U.GN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMD2406PTVX-A.U.GN
Beskrivning
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Vapo-Bearing™ 40,0 CFM (1,12m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PMD2406PTVX-A.U.GN Modeller
Kategori
Brus
45,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
5 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Vikt
0,167 lb (75,75 g)
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,207A
Luftflöde
40,0 CFM (1,12m³/min)
Spänningsintervall
10-27,6VDC
Statiskt tryck
0,640 in H2O (159,4 Pa)