PF40281BX-000U-S99 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Sunon Fans
I lager: 543
Datablad
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 31,3 CFM (0,876m³/min) 4 trådledare
Sunon DR Maglev
Sunon Fans PF Series | Digi-Key Daily
PF40281BX-000U-S99
DigiKeys produktnummer
259-1666-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF40281BX-000U-S99
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Brus
62,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
10.8 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,093 lb (42,18 g)
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,900A
Luftflöde
31,3 CFM (0,876m³/min)
Spänningsintervall
10,2-13,2VDC
Statiskt tryck
2,810 in H2O (700,0 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C