MF60101V1-1000U-G99
DigiKeys produktnummer
259-1855-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF60101V1-1000U-G99
Beskrivning
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Vapo-Bearing™ 16,3 CFM (0,456m³/min) 3 trådledare
EDA-/CAD-modeller
MF60101V1-1000U-G99 Modeller
Kategori
Brus
28,5dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
1.3 W
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Vikt
0,051 lb (23,13 g)
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,108A
Luftflöde
16,3 CFM (0,456m³/min)
Spänningsintervall
4,5-13,8VDC
Statiskt tryck
0,120 in H2O (29,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C