MF50101V1-1000U-G99
DigiKeys produktnummer
259-MF50101V1-1000U-G99-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF50101V1-1000U-G99
Beskrivning
FAN 50X10MM 12VDC 13.8CFM
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 50mm x H 50mm Vapo-Bearing™ 13,8 CFM (0,386m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF50101V1-1000U-G99 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
30,7dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
840 mW
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
3 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 50mm x H 50mm
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,070A
Luftflöde
13,8 CFM (0,386m³/min)
Spänningsintervall
4,5-13,8VDC
Statiskt tryck
0,150 in H2O (37,4 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C