MF17080V2-1000U-A99
DigiKeys produktnummer
MF17080V2-1000U-A99-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF17080V2-1000U-A99
Beskrivning
FAN AXIAL 17X8MM VAPO 5VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 5VDC Fyrkantig - L 17mm x H 17mm Vapo-Bearing™ 0,700 CFM (0,020m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF17080V2-1000U-A99 Modeller
Kategori
Brus
14,2dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
330 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 17mm x H 17mm
Vikt
0,009 lb (4,08 g)
Bredd
8,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,066A
Luftflöde
0,700 CFM (0,020m³/min)
Spänningsintervall
3,3-6VDC
Statiskt tryck
0,170 in H2O (42,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C