EE40100S2-1000U-999 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Sunon Fans
I lager: 5 248
Datablad
Fläkt Tubeaxial 5VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Hylsa 7,1 CFM (0,199m³/min) 2 trådledare
EE40100S2-1000U-999
DigiKeys produktnummer
259-EE40100S2-1000U-999-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EE40100S2-1000U-999
Beskrivning
FAN AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
EE40100S2-1000U-999 Modeller
Kategori
Brus
23,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
600 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, CUR, TUV, UL
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Strömklassning (Ampere)
0,120A
Bredd
10,00mm
Spänningsintervall
3,5-6VDC
Luftflöde
7,1 CFM (0,199m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,120 in H2O (29,9 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Hylsa
Livslängd @ temp.
35 000tim vid 40°C