104CDMCCDS-100MC
DigiKeys produktnummer
308-2494-2-ND - Remsa och spole (TR)
308-2494-1-ND - Remsbit (CT)
308-2494-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
104CDMCCDS-100MC
Beskrivning
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 7.5 A Max. 30mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
10A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 30mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
SMD
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,453" x B 0,394" (11,50 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)