CDRH2D11/HPNP-2R2NC
DigiKeys produktnummer
308-1578-2-ND - Remsa och spole (TR)
308-1578-1-ND - Remsbit (CT)
308-1578-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDRH2D11/HPNP-2R2NC
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 1.3A 120 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Induktor 1.3 A Max. 120mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDRH2D11/HPNP-2R2NC Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,1A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 120mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,043" (1,10mm)