PRPC016SAAN-RC
DigiKeys produktnummer
S1011EC-16-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRPC016SAAN-RC
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PRPC016SAAN-RC Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Övergripande kontaktlängd
0,448" (11,39mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
Flash
Fästtyp
Push-Pull
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Miljö- och exportklassificeringar
Frågor och svar om produkter
Ytterligare resurser
I lager: 8 277
Kontrollera för ytterligare inkommande lager
Artikel med förädlingsvärde
Bulk
Antal Enhetspris Totalpris
1kr 5,57000kr 5,57
10kr 4,68900kr 46,89
100kr 3,98680kr 398,68
500kr 3,55838kr 1 779,19
1 000kr 3,38841kr 3 388,41
5 000kr 3,02460kr 15 123,00
Tillverkarens standardförpackning
Annan längd
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
I lager: 26427
CONN HEADER VERT 39POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 38POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 37POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM