TS820-600H
DigiKeys produktnummer
497-TS820-600H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS820-600H
Beskrivning
SCR 600V 8A IPAK
Detaljerad beskrivning
SCR 600 V 8 A Sensitive Gate Genomgående hål IPAK
EDA-/CAD-modeller
TS820-600H Modeller
Kategori
Ström - hållström (Ih) (max)
5 mA
Rör
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
70A, 73A
Spänning - av-läge
600 V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
800 mV
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
TO-251-3 korta stift, IPAK, TO-251AA
Spänning - på-läge (Vtm) (max)
1.6 V
Leverantörens enhetsförpackning
IPAK
Ström - on-läge (It (AV)) (max)
5 A
Basproduktens nummer
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
8 A