TS820-600B
DigiKeys produktnummer
497-16225-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS820-600B
Beskrivning
SCR 600V 8A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
SCR 600 V 8 A Sensitive Gate Ytmontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TS820-600B Modeller
Kategori
Ström - hållström (Ih) (max)
5 mA
Tillverkare
STMicroelectronics
Ström - off-läge (max)
5 µA
Förpackning
Rör
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
70A, 73A
Artikelstatus
Aktiv
SCR-typ
Sensitive Gate
Spänning - av-läge
600 V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
800 mV
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
200 µA
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - på-läge (Vtm) (max)
1.6 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Ström - on-läge (It (AV)) (max)
5 A
Basproduktens nummer
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
8 A