STY139N65M5
DigiKeys produktnummer
497-13043-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STY139N65M5
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 130A MAX247
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 130 A (Tc) 625W (Tc) Genomgående hål MAX247™
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STY139N65M5 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
363 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±25V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
15600 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
625W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
MAX247™
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
17mOhm vid 65A, 10V