STS10DN3LH5
DigiKeys produktnummer
497-10011-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-10011-1-ND - Remsbit (CT)
497-10011-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STS10DN3LH5
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 30V 10A 8SOIC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 30V 10A 2,5W Ytmontering 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STS10DN3LH5 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
21mOhm vid 5A, 10V
Tillverkare
STMicroelectronics
Vgs(th) (Max) @ Id
1V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
4,6nC vid 5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
475pF vid 25V
Artikelstatus
Inte för nya designer
Effekt - max
2,5W
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Drain till source-spänning (Vdss)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
10A