STPS8L30B-TR
DigiKeys produktnummer
497-3222-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-3222-1-ND - Remsbit (CT)
497-3222-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS8L30B-TR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DPAK
Detaljerad beskrivning
Dioder 30 V 8A Ytmontering DPAK
EDA-/CAD-modeller
STPS8L30B-TR Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 mA @ 30 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
30 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
8A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
490 mV @ 8 A