STPS6M100DEE-TR
DigiKeys produktnummer
497-13329-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13329-1-ND - Remsbit (CT)
497-13329-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS6M100DEE-TR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 6A POWERFLAT
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 6A Ytmontering PowerFlat™ (3,3x3,3)
EDA-/CAD-modeller
STPS6M100DEE-TR Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
30 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
PowerFlat™ (3,3x3,3)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
6A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
780 mV @ 6 A