STPS5L60SY
DigiKeys produktnummer
497-13092-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13092-1-ND - Remsbit (CT)
497-13092-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS5L60SY
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMC
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 5A Ytmontering SMC
EDA-/CAD-modeller
STPS5L60SY Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
220 µA @ 60 V
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SMC
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
5A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
520 mV @ 5 A