STPS5H100B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 7 579
Datablad
Direkt
SMC Diode Solutions
I lager: 20 479
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
onsemi
Dioder 100 V 5A Ytmontering DPAK
STPS5H100B
DigiKeys produktnummer
497-2640-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS5H100B
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DPAK
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
STPS5H100B Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3.5 µA @ 100 V
Förpackning
Rör
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
5A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
730 mV @ 5 A