STPS3L40UF
DigiKeys produktnummer
497-8036-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-8036-1-ND - Remsbit (CT)
497-8036-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS3L40UF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMBFLAT
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 3A Ytmontering SMBflat
EDA-/CAD-modeller
STPS3L40UF Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SMBflat
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
500 mV @ 3 A