STPS2L30A
DigiKeys produktnummer
497-3759-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-3759-1-ND - Remsbit (CT)
497-3759-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS2L30A
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMA
Detaljerad beskrivning
Dioder 30 V 2A Ytmontering SMA
EDA-/CAD-modeller
STPS2L30A Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 µA @ 30 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SMA
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
30 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
450 mV @ 2 A