STPS1L40ZF
DigiKeys produktnummer
497-16916-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-16916-1-ND - Remsbit (CT)
497-16916-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS1L40ZF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering SOD-123F
EDA-/CAD-modeller
STPS1L40ZF Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
35 µA @ 40 V
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123F
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
500 mV @ 1 A