STPS1150RL
DigiKeys produktnummer
STPS1150RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
STPS1150RLCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS1150RL
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 150V 1A DO41
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 150 V 1A Genomgående hål DO-41
EDA-/CAD-modeller
STPS1150RL Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 150 V
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
DO-41
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
820 mV @ 1 A