STPS1150AY
DigiKeys produktnummer
497-12280-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-12280-1-ND - Remsbit (CT)
497-12280-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS1150AY
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMA
Detaljerad beskrivning
Dioder 150 V 1A Ytmontering SMA
EDA-/CAD-modeller
STPS1150AY Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 150 V
Serie
Grad
Automotive
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SMA
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
820 mV @ 1 A