STPS10L60CFP
DigiKeys produktnummer
497-12626-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STPS10L60CFP
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 5A TO-220FP
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 5A Genomgående hål TO-220-3 fullpack
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STPS10L60CFP Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
550 mV @ 5 A
Tillverkare
STMicroelectronics
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
220 µA @ 60 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3 fullpack
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FP
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A