STM32L031F6P7
DigiKeys produktnummer
497-16806-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STM32L031F6P7
Beskrivning
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20TSSOP
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontroller IC 32-bitar 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-TSSOP
EDA-/CAD-modeller
STM32L031F6P7 Modeller
EEPROM-storlek
1K x 8
Förpackning
Tråg
RAM-storlek
8K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 10x12b
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Hastighet
32MHz
Anslutningar
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
20-TSSOP
Inkapsling/låda
20-TSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)