STM32L031F6P6TR
DigiKeys produktnummer
497-19367-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-19367-1-ND - Remsbit (CT)
497-19367-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STM32L031F6P6TR
Beskrivning
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20TSSOP
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontroller IC 32-bitar 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-TSSOP
EDA-/CAD-modeller
STM32L031F6P6TR Modeller
EEPROM-storlek
1K x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
RAM-storlek
8K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 10x12b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Anslutningar
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
20-TSSOP
Inkapsling/låda
20-TSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)