STM32L011D4P6TR
DigiKeys produktnummer
497-STM32L011D4P6TR-ND - Remsa och spole (TR)
497-STM32L011D4P6CT-ND - Remsbit (CT)
497-STM32L011D4P6DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STM32L011D4P6TR
Beskrivning
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 14TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrokontroller IC 32-bitar 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 14-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STM32L011D4P6TR Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
RAM-storlek
2K x 8
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,65V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 4x12b
Processorkärna
ARM® Cortex®-M0+
Oscillatortyp
Intern
Kärnstorlek
32-bitar
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
14-TSSOP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, DMA, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
14-TSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)