STL10N3LLH5 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | STL10N3LLH5 |
Beskrivning | MOSFET N-CH 30V 9A POWERFLAT |
Tillverkarens standardleveranstid | 19 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 30 V 9 A (Tc) 2W (Ta), 50W (Tc) Ytmontering PowerFlat™ (3,3x3,3) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | STL10N3LLH5 Modeller |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 250µA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 6 nC @ 4.5 V |
Serie | Vgs (Max) ±22V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 900 pF @ 25 V |
Artikelstatus Aktiv | Effektförlust (max) 2W (Ta), 50W (Tc) |
FET-typ | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Teknologi | Monteringstyp Ytmontering |
Drain till source-spänning (Vdss) 30 V | Leverantörens enhetsförpackning PowerFlat™ (3,3x3,3) |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Inkapsling/låda |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Basproduktens nummer |
Rds On (max) @ Id, Vgs 19mOhm vid 4,5A, 10V |