STL10N3LLH5
DigiKeys produktnummer
497-11843-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-11843-1-ND - Remsbit (CT)
497-11843-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STL10N3LLH5
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 9A POWERFLAT
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 9 A (Tc) 2W (Ta), 50W (Tc) Ytmontering PowerFlat™ (3,3x3,3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STL10N3LLH5 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
6 nC @ 4.5 V
Serie
Vgs (Max)
±22V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
900 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2W (Ta), 50W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
PowerFlat™ (3,3x3,3)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
19mOhm vid 4,5A, 10V