STF10N95K5
DigiKeys produktnummer
497-14552-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STF10N95K5
Beskrivning
MOSFET N-CH 950V 8A TO220FP
Detaljerad beskrivning
N-kanal 950 V 8 A (Tc) 30W (Tc) Genomgående hål TO-220FP
EDA-/CAD-modeller
STF10N95K5 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 100µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
630 pF @ 100 V
Effektförlust (max)
30W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
950 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FP
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
800mOhm vid 4A, 10V