STF10N105K5
DigiKeys produktnummer
497-15266-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STF10N105K5
Beskrivning
MOSFET N-CH 1050V 6A TO220FP
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1050 V 6 A (Tc) 30W (Tc) Genomgående hål TO-220FP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STF10N105K5 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 100µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
545 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
30W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
1050 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FP
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,3Ohm vid 3A, 10V