STD10P10F6
DigiKeys produktnummer
497-16300-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-16300-1-ND - Remsbit (CT)
497-16300-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STD10P10F6
Beskrivning
MOSFET P-CH 100V 10A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 100 V 10 A (Tc) 40W (Tc) Ytmontering DPAK
EDA-/CAD-modeller
STD10P10F6 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
16.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
864 pF @ 80 V
Effektförlust (max)
40W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
180mOhm vid 5A, 10V