STD100N10F7
DigiKeys produktnummer
497-13548-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13548-1-ND - Remsbit (CT)
497-13548-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STD100N10F7
Beskrivning
MOSFET N CH 100V 80A DPAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 80 A (Tc) 120W (Tc) Ytmontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STD100N10F7 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
61 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4369 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
120W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
DPAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
8mOhm vid 40A, 10V