STB19NF20
DigiKeys produktnummer
497-7941-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-7941-1-ND - Remsbit (CT)
497-7941-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STB19NF20
Beskrivning
MOSFET N-CH 200V 15A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 200 V 15 A (Tc) 90W (Tc) Ytmontering D2PAK
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STB19NF20 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
800 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
90W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
160mOhm vid 7,5A, 10V