ST730M33R
DigiKeys produktnummer
497-ST730M33RTR-ND - Remsa och spole (TR)
497-ST730M33RCT-ND - Remsbit (CT)
497-ST730M33RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ST730M33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ST730M33R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
10 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
240 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB-35dB (120Hz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
28V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
1,2V vid 300mA