ST1L08SPU33R
DigiKeys produktnummer
497-15508-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-15508-1-ND - Remsbit (CT)
497-15508-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ST1L08SPU33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 800MA 8-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA 8-DFN (2x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ST1L08SPU33R Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
35 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB-30dB (100 Hz-1MHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
8-VFDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
8-DFN (2x3)
Spänning - spänningsfall (max)
0,1V vid 800mA (typ)