SM15T68AY
DigiKeys produktnummer
497-10794-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-10794-1-ND - Remsbit (CT)
497-10794-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM15T68AY
Beskrivning
TVS DIODE 58.1VWM 121VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
121V Klämma 83A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SM15T68AY Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
83A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
58,1V
Spänning - genombrott (min)
64,6V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V