SM15T33AY
DigiKeys produktnummer
497-10901-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-10901-1-ND - Remsbit (CT)
497-10901-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM15T33AY
Beskrivning
TVS DIODE 28.2VWM 59VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
59V Klämma 169A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SM15T33AY Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
169A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
28,2V
Spänning - genombrott (min)
31,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
59V