LDLN025PU18R
DigiKeys produktnummer
497-17000-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-17000-1-ND - Remsbit (CT)
497-17000-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LDLN025PU18R
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 250MA 4-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 250mA 4-DFN (1x1)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LDLN025PU18R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
25 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
425 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
80dB-60dB (100Hz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning, mjukstart
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Leverantörens enhetsförpackning
4-DFN (1x1)
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 250mA