LDK220M33R
DigiKeys produktnummer
497-14824-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-14824-1-ND - Remsbit (CT)
497-14824-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LDK220M33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LDK220M33R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
90 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
100 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB-50dB (120Hz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
13,2V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,35V vid 200mA