LD39200PU33R
DigiKeys produktnummer
497-15229-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-15229-1-ND - Remsbit (CT)
497-15229-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD39200PU33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 2A 6-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 2A 6-DFN (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LD39200PU33R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
300 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
3 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB-40dB (1kHz-1MHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
6-VDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
6-DFN (3x3)
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 2A